🇺🇸 USA i Karaiby 2024 – Zapowiedź wyjazdu ✈️☀️😃🌊🚢⛱️

Okres wakacyjny za pasem to można było się spodziewać anonsu naszej kolejnej wyprawy. Świadectwa rozdane, urlopy wypisane i zatwierdzone to ruszamy tam gdzie słońce, woda i przygoda ☀️🌊⛱️ Tegoroczny cel naszego wyjazdu został wybrany już kilka miesięcy temu – wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcą znowu na cruza, czyli rejs wycieczkowcem. Pozostało tylko wybrać port i kierunek. Tu też raczej jednogłośnie wybór padł na Miami na Florydzie a rejs na Karaiby. Co prawda w 2018 byliśmy już na rejsie z Maiami i na Karaiby, ale wtedy to była ich część zachodnia. Teraz płyniemy na wyspy leżące na wschodnich wodach Morza Karaibskiego. Rejs potrwa 9 dni podczas którego odwiedzimy Puerto Platę na Dominikanie, San Juan na Puerto Rico, St. Thomas na Amerykańskich Wyspach Dziewiczych, Antiguę, St. Maarten i małą, prywatną wyspę Great Stirrup Cay na Bahamach. Trasa mnie więcej jak na poniższej grafice.

Tym razem płyniemy statkiem który nazywa sie “Sky” i należy do operatora Norwegian. To średniej wielkości wycieczkowiec, nie z tych najnowszych i największych ale ma dobre opinie za obsługę i wyposażenie, gdyż został niedawno gruntownie odnowiony.

Po odjęciu tych 9 dni na rejsie z naszych 14to dniowych urlopów, zostaje nam tylko 5 dni w Maiami. Pokręcimy się trochę po okolicy tylko. Jeszcze nie mamy do końca sprecyzowanych planów. Jak lecimy do Miami? Tym razem udało się kupić za rozsądne pieniądze bilety w Swiss Air i startujemy z Krakowa z szybką przesiadką w Zurichu. Wracamy także z przez Szwajcarię. Loty sa długie – do USA polecimy prawie 14 godzin w dzień, powrót to planowo 12,5h – lot w nocy.

To tyle tytułem krótkiego wprowadzenia. Życzcie nam zatem szczęśliwego lotu ✈️ a my odezwiemy się w niedzielę w pierwszym wpisie opisującym nasz lot do Miami. Do zobaczenia więc pojutrze. 👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.