🇨🇷 Tajlandia 2023 – Dzień 17 – Zakupy, pakowanie i na lotnisko 🚕🎁🛍️✈️

Dzisiaj to taki dzień techniczny można by rzec. Nie planujemy już żadnego zwiedzania tylko ostatnie zakupy i pakowanie. Nasza doba hotelowa kończy sie o 12:00 w południe a samolot odlatuje z lotniska BKK o 2:50 ale już następnego dnia. Czyli mamy od check-out do momentu kiedy chcemy być na lotnisku ( tak liczymy, ze północ jest OK) jakieś 12 godzin a do odlotu prawie 15 godzin. Przy zameldowaniu pytałem czy jest możliwość poźniejszego opuszczenia hotelu tzw. Late Check-out. Ale z obsługą tu sie ciężko rozmawia, gdyż bardziej operują chińskim niż angielskim. Sugerowali bardziej, jak zrozumieliśmy, zakup dodatkowo doby hotelowej bo dla nich późniejsze wymeldowanie to 2-4 godziny po 12tej a nie 12 jak my oczekujemy. OK – zamawiam dodatkowa dobę hotelowa przez Boooking.com i sprawa wydaje sie załatwiona. W sumie po niewielkich problemach, aby przypisać tę dodatkową rezerwacje do naszego pokoju aby go nie zmieniać, mamy zapewnione lokum do jutra.

Po tych całych perypetiach z przedłużeniem pobytu, Zuzia oraz Aga i Maciek opuszczają swoje pokoje o 10:30 i przenoszą wszystkie swoje rzeczy do naszego. Ruszamy na ostanie zakupy tym razem takie spożywcze i pamiątkowe do ogromnego BigC .

Robimy spore zakupy głównie półproduktów do kuchni tajskiej, gdyż dziewczyny sa po szkole i będą w PL gotować te potrawy co sie uczyły 😀. Część grupy wraca do hotelu. Część, gdyż ja i Asia jeszcze mamy niedokończone zakupy w MBK. Nie jest to daleko to idziemy pieszo.

Kupujemy ostatnie pamiątki i prezenty dla najbliższych i wracamy do hotelu. Do wieczora już tylko basen a później pakowanie 😀

Ostatnie pożegnanie z hotelem i basenami i zamawiamy taki minibusik, aby zabrał nas na oddalone o 40 km lotnisko Suvarnabhumi ( zawsze nazwa tego AirPortu jest trudna do wypowiedzenia) 😀 Dojeżdżamy tuz przed północą. Do planowego odlotu mamy jeszcze prawie 3h.

W tym momencie żegnamy sie z wami. Sprawozdanie z wylotu do Dubaju i dalszej podróży już w jutrzejszym wpisie.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.