🇨🇷 Tajlandia 2023 – Zapowiedź wyjazdu ✈️😎🦧☀️

Witajcie po roku przerwy! Upragnione wakacje już za rogiem to i czas na kolejną, rodzinną wyprawę. W tym roku wracamy do Tajlandii🇨🇷, czyli do jednej z naszych ulubionych destynacji. To będzie już 5 raz i wciąż jednak nas tam ciągnie😎. Wylatujemy już jutro, tym razem lokalnie z Krakowa liniami FlyDubai. To nie będzie jakaś duża maszyna, lecz standardowy B737, ale już z Dubaju do Bangkoku to polecimy A380-800. Tym razem udało się tak dobrać połączenie, że w Dubaju jesteśmy tylko 1h55m i to nie jest dużo na przesiadkę, trzeba będzie się spieszyć 🏃🏻. Oby z Krakowa było wszystko o czasie. W Bangkoku lądujemy planowo pojutrze o 8:00 czasu lokalnego. Nie opuszczamy jednka lotniska Suvarnabhumi (BKK), lecz przesiadamy się do lokalnych linii Bangkok Airways i lecimy na wyspę Samui 🏖️. Tu, ze względu, że nie jest to podróz na jednej rezerwacji, musimy przejść odprawę wlotową i odebrać bagaże. To zajmie trochę czasu i dlatego lot na Koh Samui (Koh po tajsku to wyspa), wybraliśmy na 11:40. Powinniśmy zdążyć, choć widzialem na jednym z turystycznych portali zdjęcie z lotniska BKK z niekończącą się kolejką do odprawy emigracyjnej. Oby nas to ominęło. Na Samui spędzimy 4 dni. Raczej nie palnujemy bardzo aktywnie tego czasu. Może jedna wycieczka – reszta to odpoczynek przy hotelowym basenie czy na plaży Lamai, przy której jest nasz hotel. Hotel i plaża mieszczą się na południowym-wschodzie wyspy.

Aha – kto w naszym teamie w tym roku? Wylatujemy w trójkę – Asia, Zuzia i ja (Piotr). Wracać już będziemy w piatkę 😊 Aga z Maćkiem dolatują do Krabi w dniu 1 lipca. My wtedy także dolatujemy tam z Koh Samui i już razem spędzimy następne 12 dni 😊 To będzie 8 dni na Krabi a ściślej mówiąc w Ao Nang. Tam będzie nasza baza/punkt wypadowy na lokalne wypsy i atrakcje. Po tym czasie przelatujemy wszyscy do Bangkoku, aby jeszcze coś zwiedzić co am umknęło poczas naszych 4 poprzednich wizyt. Trochę jeszczę odpocząć i zrobić wyjazdowe zakupy. Wylatujemy do Polski z BKK w dniu 13 lipca o nocnym lotem przez Dubai – start 02:50.

Podobnie jak podczas poprzednich wyjazdów, na bieżąco będziemy się starać opisywać co tu widzimy, gdzie przejeżdżamy i co zwiedzamy. Sporą część naszych relacji poświęcimy także jak zawsze, lokalnej kuchni, czyli co na nas patrzy z talerza 😊

Różnica czasu między Tajlandią a Polską to 5h, więc jak my wstajemy o 9:00 to Wy w Polsce jeszcze śpicie bo jest 4ta w nocy. Ta akurat różnica spowoduje, że gdy będę opisywał cały dzień naszych przygód pod wieczór to wpisy powinny się ukazywać ok. 17:00 czasu polskiego (o ile zdążę zamieścić przed 22 czasu lokalnego 😊).

Żegnamy się zatem do jutra. Pierwszy wpis z podróży powinienem opublikować z lotniska w Dubaju tuż przed boardingiem do samolotu do Bangkoku. Życzcie nam bezpiecznego lotu i w kontakcie do jutra ✈️👋

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.