🇮🇹 Italia 2021 – Zapowiedź wyjazdu 🚗⛱🍕🍝

Kolejne pandemiczną wakacje i kolejne pytanie gdzie jechać ? Można by uściślić jednak to pytanie i zapytać – gdzie można jechać? Niby zaszczepieni ale nigdzie dalej sie nie ruszysz. Z lewej i z prawej strony straszą czwartą fala pandemii związanej z odmianą delta. Raz zaostrzają przepisy, raz luzują. I to nie dotyczy tylko PL – można by powiedzieć – co kraj to obyczaj (covidowy). Sytuacja jest wiec mało stabilna, nie ryzykujemy jedziemy jak w tamtym roku do Włoch! W razie zaostrzenia sytuacji mamy do pokonania austriacką i niemiecką granice i wydaje sie, że jest to w tej chwili, bazując na informacjach do jakich mamy dostęp, w miarę bezpieczny kierunek.

Mamy wiec 2 tygodnie na eksplorację Italii i zamierzamy te dwa tygodnie dobrze wykorzystać 😃 Jako, że nie jesteśmy typami leżakowo-plażowymi, łączymy przyjemne z pożytecznym. Trochę odpoczynku, trochę eksploracji tego ciekawego i pysznego kraju. Plan mamy ambitny – jedziemy na sam koniec włoskiego bucika na Capo Vaticano. Tam spędzimy tydzień na typowym odpoczynku. Pewnie basen, plaża ale również lokalne wycieczki. Ale zanim dojedziemy na to odległe południe to minie kilka dni. Po drodze stajemy we Florencji, Rzymie i Pompejach. W sumie ta podróż na Capo Vaticano potrwa 5 dni 😎 Droga powrotna też nie będzie taka szybka i poprowadzi przez Gargano, Preugie i jezioro Garda. To zabierze tez kilka dni ale pozwoli nam na odwiedzenie ciekawych miejsc. W sumie, nasza tegoroczna “włoska przygoda” potrwa 16-17 dni.

Ruszamy już w piątek 15 lipca. Obsada pełna – Aga i Zuzia jadą z nami 😃👏😃. Pierwszy postój to Florencja – kawał drogi do zrobienia jednym ciągiem, ale damy radę! Mamy już w rodzinie 3 kierowców 🚗👍

Zapraszamy wiec do codziennej lektury z naszej kolejnej podróży! Pierwszy wpis już wieczorem w piątek – zapraszamy !!!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.