Bali i Hong Kong – zapowiedz wyjazdu ✈️🇮🇩🇭🇰☀️

Tego lata odkrywamy indonezyjską wyspę Bali oraz takie trochę Chiny, czyli Hong Kong. Całkowiecie odmienne dwa miejsca. Bali, wyspa która oferuje mnóstwo atrakcji dla każdego turysty. Głównie natura – liczne wulkany, jeziora, pola ryżowe, dżungla, wodospady i przede wszystkim świątynie. Jest też smaczna, prosta, lokalna kuchnia, która na pewno przypadnie nam do gustu bo jest podobna do malezyjskiej. Hong Kong natomiast to jedno z najgęściej zaludnionych miast na Świeice. Ale nas pociągają takie metropolie, gdzie bywa tłoczno, ale pod wieloma względami to liczymy, że będzie to taki miks tego, co znamy z z innych azjatyckich stolic i tego, co lubimy w Azji… . Spodziewamy się takiego połaczenia Bangkoku i Singapuru. Liczymy oczywiście na lokalny street food oraz słynne restauracje Dim Sum :-). Może uda się podjechać (jak otworzą Hong Kong–Zhuhai–Macao Bridge) lub popłynąć promem do Macau. Niby wszystko zaplanowane, ale zostawiamy sobie jakiś margines na zmiany planów.

Lecimy jak zwykle w kierunku wschodnim z Emirates z przesiadką w Dubaju. Później, do Hong Kongu wybraliśmy narodowego przewoźnika z Indonezji – Garuda Indonesia. Powrót do domu także na pokładzie Emirates.

Zapraszamy już od jutra na codzienne relacje z naszej wyprawy 🙂 Gwarantujemy dużo zdjęć i informacji praktycznych 🙂 Liczymy, że ziemia już nie będzie się trząść na Bali i sprawnie zobczymy wszystkie zaplanowane miejsca.

One comment

  • Anonymus

    No super. Ladny wypad.
    Tylko “……prosta, lokalna kuchnia…..” ?
    Th, Bali, HK, i Balkany to pisales, ze jest “……prosta, lokalna kuchnia…..”
    A gdzie jest skaplikowana lokalna kuchnia? To zaraz jade.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.