Plany wyjazdu na Bałkany

Tak, to już połowa czerwca, więc zdradzamy nasze plany wakacyjne. Pierwszą część wakacji spędzimy na Bałkanach. Postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia kuzyna, który zna tę część Europy bardzo dobrze i zabrać się z nim (a raczej z jego całą rodzinką) na tę wyprawę. Planujemy odwiedzić Serbię, Macedonię, Albanię, Czarnogórę i Bośnię i Hercegowinę. Będzie to wyprawa samochodowa. W jednym kraju będziemy dłużej i drugim krócej ale docelowym punktem wypoczynkowym jest Czarnogóra i nadmorska miejscowość Ulcinj. Po drodze odwiedzimy Jagodninę w Serbii, Ohrid w Macedonii, przejedziemy przez Tiranę w Albanii. W powrotnej drodze planujemy zawitać do Sarajewa w BiH.

Balcan 2016

Dla nas to całkowicie nowy kierunek. Owszem, byliśmy kiedyś w Chorwacji ale taka objazdówka głównie po krajach byłej Jugosławii to coś nowego dla nas. Trochę już poczytaliśmy blogów i relacji innych z podróży w tamte rejony i jesteśmy pewni, że zobaczymy wspaniałe krajobrazy, wiele cudownych zabytków, piękne jeziora i krystalicznie czyste morze. Oczywiście nie możemy zapomnieć o lokalnej kuchni i napitkch 🙂 Jestesmy pewni, że będą to niezapomniane 2 tygodnie spędzone w pięknej scenerii i w wspaniałym towarzystwie.

Zapraszamy do bieżącego śledzenia nasze eskapady. Bedą jak zawsze codzienne relacje, dużo zdjeć a po powrocie filmy. Aby zdjęcia i filmy były jeszcze atrakcyjniejsze nabyłem drogą kupna latający sprzęt fotografo-filmujący czyli drona. Na razie się wyprawiam w obsłudze ale do wyjazdu zdążę 🙂

Jeżeli mielibyście dla nas jakieś wskazówki – co warto zobaczyć, zwiedzić, gdzie i co zjeść  🙂 to bardzo prosimy o tipy.

Tymczasem żegnamy się do pierwszego wpisu, który powinien się pojawić 02 lipca późnym wieczorem. Będzie zatytułowany – Bałkany 2016 – przejazd do Serbii

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.