Plany wyjazdu do Tajlandii, Malezji i Singapuru.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami więc najwyższy czas uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić plany naszej letniej eskapady. Lato 2015 to kierunek Azja. Trzy tygodnie lipca spędzimy na półwyspie malajskim w Tajlandii, Malezji i Singapurze. Tradycyjnie, tak jak lubimy, nie stacjonarne lecz przemieszczając się z punktu do punktu po wcześniej ustalonej trasie.

Do Bangkoku, miejsca w którym zaczynamy naszą “azjatycką przygodę” dotrzemy 8go lipca po kilkunastogodzinnym locie z Warszawy przez Dubaj. Lecimy Emirates.
Po trzydniowym pobycie w Bangkoku przemieszczamy się prawie 1100 km na południe na malezyjską wyspę Langkawi. Cześć lądowa pokonamy w czasie 14 godzin jadąc pociągiem! Na samą wyspę niecała godzinka promem. Na Langkawi będziemy 4 dni po czym następnym promem popłyniemy jakieś 120 km na inną malezyjską wyspę – Penang. Tam pobędziemy dwa dni i autobusem pojedziemy do Kuala Lumpur. Zwiedzanie stolicy Malezji zajmie nam trzy dni po czym, rownież autobusem, przemieściimy się do Johor Bahru (330 km). W tym przygranicznym mieście spędzimy dwa dni a potem hop za granice do Singapuru. Tam następne trzy dni i wracamy do Polski. Planowo lądujemy 27 lipca w Warszawie.
Ambitnie, przyznacie 🙂 zwłaszcza, że będzie to nasz pierwszy raz w Azji. Dlaczego właściwie wybór padł na ten kierunek? Chyba właśnie dlatego, że jeszcze tu nie byliśmy a z opowiadań znajomych którzy byli/bywają w tych okolicach to wychodzi nam, że to bardzo ciekawe kulturowo, kulinarnie i krajobrazowo miejsce. Ja chciałem pojechać tu nawet wcześniej, kilka lat temu, ale wydawało się wtedy, że Zuzia jeszcze za mała na tak daleką wyprawę.
Wiemy, będzie gorąco i wilgotno, mogą padać deszcze bo to pora deszczowa, możemy mieć problemy żołądkowe bo to inne jedzenie ale wierzymy, że to będzie wspaniała wyprawa.
Inspiracje i wskazówki co zobaczyć, jakie miejsca odwiedzić czerpaliśmy z opowieści przyjaciół czy z internetu gdzie wiele osób zamieszcza swoje blogi z relacjami podróży po tych krajach. Jeżeli mielibyście jakieś dodatkowe sugestie czy uwagi dla nas to wpisujcie – zawsze się przydadzą 🙂
Tymczasem odmeldowujemy się na trzy tygodnie i wracamy 8 lipca z wpisem :
” Tajlandia, Malezja, Singapur – Dzień 1 – podróż “

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.