🇱🇰 Sri Lanka 2024 – Zapowiedź wyjazdu ✈️☀️🐒🐘🍲☀️🌊

Tak, minęło już pół roku od naszych ostatnich wpisów z pobytu w Tajlandii ☀️🇨🇷☀️. Wyznaczający nasz rytm wyjazdów harmonogram wakacji i ferii zimowych wskazuje, że najwyższy czas już gdzieś się udać 😃✈️🚕⛴️. Ferie za pasem to i kierunek już obrany, a że my zimy nie lubimy to kierunek jest oczywisty – tam gdzie ciepło ☀️☀️☀️. Tym razem wybraliśmy egzotyczną wyspę Sri Lanka 🏝️ 🇱🇰. Ta dawna kolonia brytyjska, kiedyś znana pod nazwą Cejlon, położona jest na Oceanie Indyjskim trochę poniżej Indii.

Chcemy spędzić tam 2 tygodnie w podobnym jak zawsze stylu – czyli zwiedzanie i odpoczynek. Tradycyjnie nie będziemy w jednym miejscu, ale będziemy się przemieszczać aby odkrywać piękno, zabytki i oczywiście kuchnię tej dość sporej wyspy 🏝️

Podróż naszą zaczynamy na lotnisku w Warszawie, skąd samolotem Qatar Airlines ✈️ będziemy lecieć najpierw do Dohy a następnie już do Negombo, miejscowości leżącej na północ od stolicy Kolombo, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko na tej wyspie. Później to już podróż i krótkie byty w kilku miejscowościach oraz eksplorowanie ich okolic. Podróżować będziemy lokalnymi pociągami 🚂, które są atrakcją samą w sobie, wynajętym samochodem wraz z kierowcą / przewodnikiem 🚕 oraz z pewnością lokalnymi tuk tukami 🛺. Plan jaki możecie zobaczyć na mapie jest ambitny, ale znajdzie się także czas na plażing i odpoczynek.

Ten wyjazd realizujemy w teamie 3 osobowym – ja, Asia i Zuzia. Niestety obowiązki zawodowe Agnieszki nie pozwoliły na wyjazd w szerszym gronie.

To tak pokrótce. Jak zawsze możecie liczyć na codzienne posty z opisem co robiliśmy, zwiedzaliśmy, co dobrego jedliśmy, co polecamy a czego nie. Relacje będę starał się publikować ok. 21-22 godziny czasu lokalnego. Będzie to gdzieś pomiędzy 16:30 a 17:30 w Polsce, gdyż różnica czasu to 4,5h. Zapraszamy więc do śledzenia naszych przygód i komentowania. Zaczynamy już pojutrze, tradycyjnie od relacji z naszego lotu na Sri Lankę. 👋👋👋

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.